Tipy na výlet

Zasteskne-li se vám po civilizaci nebo máte-li chuť objevovat nová místa, můžete kdykoliv vyrazit. Zdejší kraj vám nabídne mnoho zajímavého, ať už jste cestovatel, milovník přírody či nadšenec do historie.

Putování na koních

 - naše farma je oficiální stanicí ležící na koňských stezkách, takže může posloužit nejen jako základna pro putování na koních, ale i jako jistý postupový bod na vaší trase. Celou cestu přes naši farmu si můžete naplánovat na stránkách Koňské stezky.

Sedlická přehrada (12 km)

– malebné vodní dílo z roku 1927 – je krásnou kvalitní stavbou, jejíž hráz byla Ministerstvem kultury prohlášena za nemovitou kulturní památku.

Želivský klášter (15 km)

- byl založen v roce 1139 Soběslavem I., po požárech několikrát obnoven, nejvýznamněji v letech 1713–1720 J. B. Santinim. V 50. letech sloužil jako internační klášter, kde komunistický režim zadržoval více než 400 kněží a řeholníků.

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově (8 km)

- skýtá stovky exponátů, které se pyšní přívlastky největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší... Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů, z nichž mnozí jsou zapsáni v České knize rekordů a někteří také v publikaci Guinnessovy světové rekordy.

Vrch Křeměšník s rozhlednou (10 km)

je výrazný vrch ležící asi 7 kilometrů jihovýchodně od Pelhřimova, jeden z nejvyšších vrcholů Českomoravské vrchoviny a součást Křemešnické vrchoviny. Nadmořská výška vrcholu je 765 m. Křemešník je také významným poutním místem s kostelem Nejsvětější Trojice. Občerstvit se můžete v restauraci či v zázračné studánce se stopovým množstvím stříbra. K dispozici je i lanová dráha. 

Lovecký hrad Roštejn (40 km)

-pozdně gotický hrad stojící na skalnatém vrchu (677 m n.m), a který nechali vybudovat v první polovině 14. století páni z Hradce. Hrad patří k nejlépe dochovaným stavbám svého druhu a jeho dominantou je sedmiboká gotická věž vysoká 45m s dohledností až několik desítek km. Na hradě je stálá výstava Strašidla českých zemí.

Město Telč (35 km)

- historické jádro městač patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Za návštěvu jistě stojí i přehrada Trnávka (15 km).

Jihlava (30 km)

- historické město, založené ve 13. století jako hornické s těžbou stříbra, je od roku 1982 městskou památkovou rezervací a od roku 2000 centrem Kraje Vysočina.V Jihlavě je zoologická zahrada a vaří se zde pivo Ježek. Historické jádro je městskou památkovou rezervací.